KTO KONFERANS SALONUNA TOBB BAŞKANI'NIN İSMİ VERİLDİ

30 Mayıs 2019 , Perşembe 15:22

Kayseri Ticaret Odası (KTO) M. Rifat Hisarcıklıoğlu konferans salonu açılış töreni Kayseri protokolünün katılımı ile gerçekleşti.

KTO meclis üyelerinin oy birliği ile aldığı karar neticesinde, Oda konferans salonuna Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ismi verildi.

TOBB Başkanının teşrifleriyle gerçekleşen konferans salonu açılış törenine, Kayseri Valisi başta olmak Kayseri protokolü ile Oda yönetim kurulu üyeleri, Meclis üyeleri ve komite üyeleri de katıldı.

Konferans salonu açılış töreninde konuşan Başkan Gülsoy; TOBB Başkanına emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Başkan Gülsoy; “Ülke genelindeki 365 oda ve borsanın bağlı olduğu, yurdumuzun  en büyük meslek  kuruluşu olan TOBB’un  başkanlığını yapan değerli hemşerimizin,  sadece  Birlik bünyesinde yaptığı çalışmalar değil, yurt içinde ve yurtdışında temsil ettiği görevlerinde de başarılarını takdirle takip etmekteyiz. Sayın  Başkanımız,  Dünya Odalar Federasyonu, Milletlerarası Ticaret Odası gibi 15’den fazla uluslar arası meslek örgütünün, ya başkanlığını yapmış, ya da yönetiminde bulunmuş   dünyanın iş çevrelerinin yakından takip ve takdir ettiği bir isimdir. Değerli Başkanımız, bu çalışmaları nedeniyle, bu zamana kadar 15’den fazla ülke veya uluslar arası kuruluş tarafından devlet nişanı veya madalya ile taltif etilmiş, ülkemizdeki 10’a yakın üniversite tarafından ‘fahri doktora’ beratı verilmiş, yine 10’dan fazla belediye meclisince ‘fahri hemşeri’ seçilmiş,  hemen her kurum ve kuruluşun çalışmalarını takdirle takip ettiği ve örnek aldığı önemli bir şahsiyettir. Başkanımızın bu başarılı çalışmalarını elbette takdirle takip etmekle birlikte, bütün bunların hepsinin de ötesinde, Rıfat Başkan’ın, 15 yılı aşkın süreyle SSK hastanemizin başhekimliğini, Kızılay’ın şube başkanlığını yapan merhum Dr. Emin Amca’nın oğlu olması, bizim için Kayseri için ayrı ve özel öneme haizdir. Bu vesile ile Dr Emin Amcayı da rahmet ve şükranla anıyorum. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği sadece mevzuatında yer alan faaliyetleri ile değil, Sayın Başkanın döneminde, sosyal sorumluluk projeleri dahil, ülkemizin her sorununa çözüm üretme adına elini taşın altına koymuştur. Daha iki gün önce, Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleri ile açılan ve demokrasi tarihimiz ve Kayseri için bir ‘utanç adası’ olan Yassıada’nın, ‘Demokrasi ve Özgürlük Adası’ olarak turizmin ve milletimizin hizmetine sunulmasın da TOBB yönetiminin, özelde de Başkanımızın çok büyük emeği olduğunu, bir hakkın teslimi adına belirtmek vicdani bir görev olsa gerek” dedi.


Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından Hisarcıklıoğlu Başkan’a verilen ödül için gurur duydukalrını belirten Başkan Gülsoy; “Ayrıca Yıldız Teknik Üniversitesi Türkiye İtibar Akademisi tarafından dün açıklanan 8. Türkiye İtibar Araştırma Endeksi Araştırması’nda kıymetli Başkanımız Türkiye’nin en itibarlı iş dünyası sivil toplum kuruluşu lideri seçildi.Bu minvalde bir kez daha şahsım, yönetim kurulum ve camiamız adına başkanımızı canı gönülden tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. Sizinle gurur duyuyoruz, Rabbim itibarımızı elimizden almasın; yar ve yardımcımız olsun” ifadelerini kullandı.

Toplantıda konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Kayseri Ticaret Odası Konferans Salonu’na ismini vererek, şahsını onurlandırdıkları için, Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Oda yönetimi ve meclisine teşekkür ederek, “Ticaret Odamızın önceki binasındaki salona da benim adımı vermiştiniz. Bu vesileyle, o dönemki Oda Başkanımız Sayın Hasan Ali Kilci’ye de ayrıca selam ve teşekkürlerimi gönderiyorum. Yeni binada göstermiş olduğunuz ali-cenaplığınızdan dolayı da, sizlere tekrar teşekkür ediyorum. Veli Altınkaya kardeşime de teşekkür ediyorum. İşte Kayseri, ahde vefasını hep böyle sergiler. Allah hepinizden razı olsun” dedi.


Kayserili olmakla her zaman iftihar ettiğini vurgulayan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Türkiye İtibar Akademisi tarafından yapılan, bir araştırma sonucundan bahsederek, “Türkiye’nin en itibarı en yüksek sivil toplum kuruluşu lideri seçildim. Bu ödülü, 81 İl 160 ilçedeki tüm Oda-Borsalarım adına aldım. Ne yaptıysak, neleri başardıysak, ekip çalışmasının eseridir. Birlikte rahmet ve bereket ayrılıkta azap vardır. Büyüklerimizin dediği gibi, kuş alayıyla uçar. Bu vesileyle şehirlerinin kanaat önderleri olan, Oda-Borsa Başkanlarımı tebrik ediyorum” diye konuştu