KTO, KAYSO VE KTB Yardım Tırları Deprem Bölgesine Ulaştı

27 Ocak 2020 , Pazartesi 10:29
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde ve AFAD koordinasyonunda Kayseri Ticaret Odası (KTO), Kayseri Sanayi Odası(KAYSO) ve Kayseri Ticaret Borsası(KTB) tarafından yola çıkan yardım tırları deprem bölgesine ulaştı.

Konu hakkında açıklamada bulunan Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy; "TOBB öncülüğünde, Odamız, Kayseri Sanayi Odası ve Kayseri Ticaret Borsası iş birliğinde üyelerimizin desteğiyle topladığımız yardımların bulunduğu İlk yardım tırlarımız sabahın ilk ışıklarında ihtiyaç bölgesine ulaştırıldı. Yine aynı şekilde, başka neye ihtiyaç varsa yerine getirmek için hazırız, Kayseri Ticaret Odası olarak daima kardeşlerimizin yanındayız. Her zaman belirttiğimiz gibi biz biribinden güç alan çok güzel bir milletiz, birlikte güçlüyüz. Depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine sabır, yaralılara ise acil şifalar diliyorum. Rabbim, bizleri böyle bir felaketle bir daha imtihan etmesin. " ifadelerini kullandı. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksmitci ise “Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanımızın önderliğinde ilk günden itibaren Türkiye’deki tüm Oda ve Borsalarımız organize olmuş durumda. Bizde Kayseri’de ki Odalarımız ve Borsamızla organize ettiğimiz iki tır ısıtıcıyı deprem bölgesine ulaştırarak yetkililere teslim ettik” dedi.

Türkiye’deki 365 Oda ve Borsamızla birlik ve beraberlik ruhu içerisinde yaraları hep birlikte saracaklarına dikkat çeken Başkan Büyüksimitci, “Kayseri Sanayi Odası, Kayseri Ticaret Odası ve Kayseri Ticaret Borsası olarak biz milletimizin yanındayız. Yardım kampanyamız devam etmektedir. Bölgede özellikle kullanılmamış giysi, kuru gıda ve çocuk bezine ihtiyaç olduğunu biliyoruz. Bu doğrultuda kampanyaya katılmak isteyenler yardımlarını Ticaret Odası’nda oluşturduğumuz koordinasyon merkezimize ulaştırmaları durumunda bizde ivedi bir şekilde deprem bölgesine ulaştıracağız. Yaralarımızı hep birlikte saracağız. Ben bu vesile ile bir kez daha depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi her türlü afetlerden korusun” diye konuştu.


09:09, 27.01.2020