KAYSERİ TİCARET ODASI HİZMET BİNASI KORONAVİRÜSE KARŞI DEZENFEKTE EDİLDİ

17 Mart 2020 , Salı 12:19
Kayseri Ticaret Odası hizmet binasında, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı dezenfeksiyon çalışmaları yapıldı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) dolayısıyla Kayseri Ticaret Odası’nda yapılan dezenfeksiyon çalışması kapsamında Yönetim Kurulu Başkanı Odası, Yönetim Kurulu Üyelerinin Odaları, Toplantı Salonları, Meclis Toplantı Salonu,  Yemekhane, soyunma odaları, Arşiv ve zemin katta bulunan üye işlemlerin yapıldığı bankolar olmak üzere bütün kapalı alanlar Sağlık Bakanlığı onaylı malzemelerle temizlendi.

Kayseri Ticaret Odası Hizmet binasını uzun süreli hijyenik hale getiren, enfeksiyon bulaşma riskini ortadan kaldıran dezenfektan ürünler kullanıldı.

KTO Başkanı Ömer Gülsoy yaptığı açıklamada, "Oda personelimizin ve üyelerimizin güvenli ve hijyenik bir ortamda işlemlerini yapabilmeleri için hizmet binamız düzenli olarak dezenfekte edilmektedir. Koronavirüs vakası görülmeden önce de dezenfete çalışmasını gerçekleştirmiştik." diye konuştu.

Türkiye'de koronavirüs vakası görülmesinden sonra hijyen çalışmalarını en üst seviyeye çıkardıklarını belirten Gülsoy, şunları kaydetti:

“Odamızda görevli arkadaşlarımız, salgın öncesi yoğun bir temizlik ve hijyen çalışması gerçekleştirmişti. Çalışanlarımız ve ziyaretçilerimizin temas ettikleri tüm ekipmanlarımıza hijyen çalışması yaparak dezenfekte ettik. Kapalı alanlarımızı sürekli havalandırmaya çalışıyoruz. Çalışan personelimiz ve ziyaretçilerimiz için elimizden geldiği kadar sağlıklı ve hijyenik bir oluşturmak adına tüm önlemlerimizi alıyoruz”