BAŞKAN GÜLSOY, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARI VE ESNAF TEMSİLCİLERİ İLE YAPILAN TOPLANTIYA KATILDI

19 Temmuz 2019 , Cuma 17:02
“BU ŞEHİR HEPİMİZİN”

 Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında düzenlenen seyyarlar ve dilencilerle ilgili toplantıya katıldı. Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan toplantı sonrası ortak bir açıklama yapıldı.


Toplantıya,;

 Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan, Kayseri Sebze ve Meyve Komisyoncuları Dernek Başkanı Yüksel Garip, Kayseri Sebze ve Meyve Pazarcılar Odası Başkanı Osman Akbıyık, Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Kenan Arslan ve Kayseri Sebze Meyve A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Burhanettin Acar katıldı.


Toplantı sonrası imza altına alınan ortak açıklamada şu ifadelere yer verildi. “Bu şehir Hepimizin. Önemli olan halkın huzuru ve güvenliğidir. Gıda gibi çok önemli bir konuda sağlıklı olup olmadığı belli olmayan ürünlerin satılması başlı başına bir sorundur. Haksız kazanca ve haksız rekabete sebebiyet vermek ve kayıt dışının artmasına vesile olmak şehrimize yapacağımız en büyük kötülük olacaktır. Bu doğrultuda haksız rekabet yapan seyyarlarla ve duygu sömürüsü yapan dilencilerle mücadele sadece belediyeler bünyesindeki zabıta birimlerinin değil, tüm halkımızın sorunu ve sorumluluğudur. Bu sorumluluğun yerine getirilmesi vatandaşlık görevidir. Bizler Kayseri’mizi seviyoruz ve bu şehrin daha yaşanılabilir modern bir şehir olmasını istiyoruz. Bu nedenle de topyekun seyyarlarla ve dilencilerle mücadele etmeyi bir görev biliyoruz. Halkımızın da bizlere bu konularda destek vermesini istiyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”