BAŞKAN HABERLERİ

KTO ERVA SPOR KULÜBÜ GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE AÇILDI

31 Ekim 2023 - 13:27:05

GÜLSOY : GENÇLERİMİZİN SAĞLIKLI OLMALARINA KATKIDA BULUNACAK BU PROJE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ


KTO ERVA SPOR KULÜBÜ GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE AÇILDI
Kayseri Ticaret Odası (KTO) ERVA Spor Kulübü, Kayabaşı Mahallesi Kocasinan Semt Konağı’nda düzenlenen görkemli bir törenle açıldı. KTO Başkanı Ömer Gülsoy, “Valimiz Sayın Gökmen Çiçek’in öncülüğünde başlatılan bu projede yer almaktan gururluyuz. Spor kulüpleri, adeta karanlığa yakılan bir meşale gibidir.” dedi. Ticaret Odası ve Yönetim Kurulunu tebrik eden Vali Çiçek ise “Gençlerimize yaptığımız her emek, bize karşılık olarak geri gelecektir. İnanın burada harcayacağınız her emek, memleketimizin geleceğini nakış nakış dokumaktır.” diye konuştu.

Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek öncülüğünde başlatılan proje kapsamında Kayabaşı Mahallesi Kocasinan Semt Konağı’nda KTO ERVA Spor Kulübü açılışını gerçekleştirdi.

Törene, Vali Gökmen Çiçek, Vali Yardımcısı Ömer Tekeş, Kocasinan Kaymakamı İlhan Abay, KTO Başkanı Ömer Gülsoy, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, İl Milli Eğitim Müdürü Bahamettin Karaköse, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan, MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Ferhat Akmermer, KTO Meclis Başkanı Cengiz Hakan Arslan, Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Baloğlu, KTO Yönetim Kurulu Üyeleri Hacı Bekir Kuzucu, Şevket Uyar, Latif Başkal, Ahmet Emre Sönmez, Mustafa Okutan, KTO Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Tural, mahalle sakinleri ve çok sayıda sporcu katıldı.

Açılış töreninde konuşan Başkan Ömer Gülsoy, “Bugün Kocasinan İlçemizin güzide mahallerinden birisi olan Kayabaşı Mahallesinde Kayseri Ticaret Odası olarak spor kulübü kurmanın onurunu, gururunu hep birlikte yaşıyoruz. “ dedi.

“SPOR KULÜPLERİ KARANLIĞA YAKILAN MEŞALE GİBİDİR”

ERVA Projesine hassasiyetle yaklaştıklarını ifade eden Gülsoy, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin daha sağlıklı, sosyal ve pozitif olmalarına katkıda bulunacak olan bu proje, bizim içinde çok önemli. Biz her şeyimizi gençlere emanet edeceğiz. Onlar geleceğimizin teminatı ve yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, gencini, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin görevidir. Valiliğimizin önderliğinde açılan bu spor kulüpleri, adeta karanlığa yakılan bir meşale gibidir. Spor kulüpleri gençliğin milli heyecan içerisinde özenle yetiştirilmesinde önemli rol oynar. Bu güzel mahallemizde açacağımız spor kulübü ile bir tane çocuğumuzun bile doğru yoldan ayrılmaması için atılan her adım, güzel bir dünya için atılmış adım kadar anlamlı ve kıymetlidir. “ diye konuştu.
“SPORU HAYATIMIZIN BİR PARÇASI OLARAK GÖRMEK ÖNEMLİ”
Sporun sadece rekabetin kazandığı, fiziksel ve bedensel bir faaliyet olarak görülmesi gerektiğini belirten Gülsoy, “Spor aynı zamanda kişinin ruhsal ve sosyal gelişimine de katkı sağlayan önemli bir olgudur. Bu nedenle sporu sadece yarışmak değil bir yaşam biçimi olarak değerlendirmek, hayatımızın bir parçası olarak görmek son derece önemlidir. Unutmayalım ki, bu güzel ülkenin bir ferdi olmaktan ve bu bayrak altında yaşamaktan gurur duyan, milli ve manevi değerleri özümsemiş, fikren ve bedenen sağlıklı nesillerin varlığı elbette en büyük hedefimiz olmalıdır. Biz Cumhuriyetimizin ve geleceğimizin teminatı olan siz değerli gençlerimize güveniyoruz, bu güzel vatana sadakatle hizmet edeceğinizden de kuşku duymuyoruz. Bu açılışımızda büyük emekleri olan kulübümüze yer tahsis eden Kocasinan Belediye Başkanımız Ahmet Çolakbayrakdar’a, gençlerimizin spor yapmalarına vesile olan ERVA Proje ekibine, kıymetli muhtarımıza ve Kayabaşı Mahallemizin güzide sakinlerine katkılarından ve katılımlarından dolayı huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Şu an spor okulumuzda 80 öğrencimize taekwondo, karate ve jimnastik olmak üzere 3 spor dalında hizmet vereceğiz. Burada tüm halkımızın desteğine ve gücüne ihtiyacımız olduğunu da belirtmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

BAŞKAN GÜLSOY’A KULÜP SPORCULARINDA SEVGİ SELİ

Başkan Gülsoy konuşmasını tamamlamasının ardından sahneye koşan onlarca sporcu sevgi gösterisinde bulundu. Genç sporcuları kucaklayan Gülsoy, her biri ile yakında ilgilendi.

"GENÇLERİMİZ, ÇOCUKLARIMIZ İÇİN DOĞRU MEKANLARDA DOĞRU İŞ YAPACAKLARI FIRSATLAR OLUŞTURALIM"

Spor Kulübüne yer tahsis eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar da, "Böyle bir işe niye ihtiyaç duyuldu?’ diye birilerinin aklından geçebilir. Biz bu şehri seviyoruz, insanımızı seviyoruz. İstiyoruz ki çocuklar, gençler yanlış bir yola düşmesinler. Yanlış için uğraşanların ellerine fırsat geçmesin. Gençlerimiz, çocuklarımız için doğru mekanlarda doğru iş yapacakları fırsatlar oluşturalım. Bunun için de spor kulüpleri ve benzer etkinlikler, onların geleceğe hazırlanmaları için son derece önemli ortamlar. Bir tarafta belediyenin tesisleri, diğer tarafta kamunun tesisleri, başka bir tarafta sivil toplum. Hepsi de halka hizmet için bir topluluğun yapmış olduğu organizasyon. Bu da inşallah neticesinde çocuklarımız, Kayserimiz için anlamlı bir proje olacak. Şimdiden hayata geçen proje için başarılı olması için dua ediyoruz" diye konuştu.

ÇİÇEK : BURADA HARCAYACAĞINIZ HER EMEK, MEMLEKETİMİZİN GELECEĞİNİ NAKIŞ NAKIŞ DOKUMAKTIR

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ise, "Dün cumhuriyetimizin 100. yılını kutladık, coşku doluydu. Kayseri’ye yakışır bir kutlamaydı. Orada gördük ki 1918-1922 yılları arasında ecdadımız bu vatanı bizlere bırakmak için bedel ödediler. Bugün hala şu konuştuğumuz saatte bile sınır ötesinde ve içerisinde askerlerimiz bayrağımızı, namusumuzu korumak için büyük bir mücadele veriyorlar. Onlar; bizim için şehit, gazi oldular. Bütün dünyada gözyaşı var, hep beraber görüyoruz. Bu gözyaşının bitmesi için güçlü bir Türkiye’ye ihtiyaç var. Yani Türk gençlerine ihtiyaç var. Dolayısıyla bizim boş durmaya hakkımız yok. Biz çalışacağız, buna mecburuz. Eğer güçlü bir şekilde tüm dünya mazlumları bizi bekliyorsa biz çalışacağız. Hiçbir gencimizi ne uyuşturucuya ne başka bir alçağa teslim edemeyiz. Bunun yolu da her mahallede, her sokakta spor okulları açacağız, her türlü sosyal tesisi oluşturacağız. Kocasinan Belediyesi güzel bir tesis yapmış burada ve Ticaret Odası’nın emrine sunmuş. Teşekkür ediyorum başkanımıza. Ticaret Odası ve yönetimini ayrıca tebrik ediyorum. Çünkü; ’bizim bu işlerle ne alakamız var?’ demediler. ’Kayseri’yi, Kayseri gençliğini ilgilendiren her şey bizim işimizdir’ dediler. Çocuklarımız sizlere emanet. Gençlerimize yaptığımız her emek, bize karşılık olarak geri gelecektir. İnanın burada harcayacağınız her emek, memleketimizin geleceğini nakış nakış dokumaktır. Burada 80 öğrencimiz var, inşallah madalya alacaklar. Her şeyden önemlisi memleketine, milletine layık gençler olacak. Bunları sizler başaracaksınız" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından kulübün açılışı gerçekleştirildi. Kulüp sporcuları açılış sonrası protokole kısa bir gösteri yaptı. Vali Çiçek ve protokol üyeleri daha sonra mahalle sakinlerine patlamış mısır, lokma tatlısı, pamuk şeker ve limonata ikramında bulundu.

Protokol üyeleri daha sonra spor kulübünü gezerek incelemelerde bulundu. Vali Çiçek teakwonda sporcularıyla bir araya gelerek madalya sözü aldı.