BAŞKAN HABERLERİ

“BASIN DEMOKRASİMİZİN OLMAZSA OLMAZLARINDAN BİRİDİR”

10 Ocak 2024 - 11:35:35

BAŞKAN GÜLSOY’DAN “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ” MESAJI


“BASIN DEMOKRASİMİZİN OLMAZSA OLMAZLARINDAN BİRİDİR”

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, yazılı bir açıklama yaparak, her koşulda kamuoyunu bilgilendirmek adına özveriyle çalışan basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.


Günümüz teknolojileri ile habere ulaşmanın eskiye oranla çok daha kolay hale geldiğini belirten Başkan Gülsoy, doğru habere ulaşmakta görsel ve yazılı medyanın büyük bir işlevi yerine getirdiğini kaydetti.


“BASIN DEMOKRASİMİZİN OLMAZSA OLMAZLARINDAN BİRİDİR”


Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından birisinin bağımsız basın olduğunun altını çizen Gülsoy, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Ülkemizin ve ilimizin gelişmesinde çok değerli katkıları olan basın mensuplarımız, toplumsal gelişmeleri tarafsız bir şekilde gündeme taşıyıp kamuoyu ile paylaşarak çok önemli, hatta hayati bir görevi yerine getirmektedir. Bu hayati görevi ifa edebilmek için zaman mefhumu gözetmeksizin çalıştıklarına, çalışırken yaşadıkları zorluklara, harcanan emeğe ve gösterilen gayrete şahidiz.Özgür, objektif ve ilkeli basın; toplumların gelişmesinde büyük bir paya sahiptir. Toplumu basın meslek ilkeleri çerçevesinde doğru, dürüst ve tarafsız bir şekilde objektif olarak bilgilendiren gazeteciler, demokrasimizin vazgeçilmez bir unsurudur. Modern dünyada çağdaş demokrasiler ve sosyal hayat gazeteciler olmaksızın tarif edilemez. İnsanlarımızı bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazetecilerimiz, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletimizin vicdanının sesi olmaktadırlar. Bu duygularla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği, “Basın ulusun ortak sesidir” bilinciyle çalışan ve milletimizin gören gözü, işiten kulağı olan ve güç koşullarda bile gece gündüz demeden görev yapan başta ilimiz basını olmak üzere, tüm değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Ebediyete irtihal eden kalemlerimizi rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarına en kalbi duygularımla sevgi ve selamlarımı sunuyorum”