Kayıtlı İstihdam Yaratma Projesi Hibe Programı Hakkında

10 Ocak 2022 , Pazartesi 16:52

Sayın Üyemiz,

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası (TKYB)’nın Dünya Bankası ile yürütmekte olduğu ve kayıtlı istihdamın artırılmasına yönelik Kayıtlı İstihdam Yaratma Projesi’nin bileşenlerinden biri Hibe Programı’dır.

AB’nin Mülteciler ve Ev Sahibi Topluluklara desteği ( FRIT II ) Kapsamında Sağlanan AB hibesi ile fonlanan Kayıtlı İstihdam Yaratma Projesi 17 Aralık 2021 tarihinde projenin web sayfası olan https://www.kayist.org/ aracılığıyla ilan edilmiştir. Söz konusu Hibe programı ile TKYB, Toplam 70.000.000 avro tutarındaki hibe desteğini firmaların uzun süreli istihdam yaratmalarını teşvik etmek ve bu amaçla yapacakları ilave yatırımları fonlamak için kullandıracaktır.

Hibe programı, hali hazırda faaliyette olan işletmelerin operasyonel kapasitelerini artırmak amacıyla kayıtlı istihdam yaratma şartına bağlı olarak belirlenen 24 proje ili’nde( Kayseri bulunmaktadır) uygulanacak olup ve bu illerde Türk Vatandaşları ve mülteciler için yeni kayıtlı istihdam yaratılmasına katkıda bulunacaktır.

Hibe programına ilişkin olarak hazırlanan Başvuru Ekleri ve Başvuru Formu ile diğer detaylı bilgiler https://www.kayist.org/ web sayfasında yer almakta olup Hibe Programına ilişkin sorularınız için kayist@kalkinma.com.tr üzerinden bağlantıya geçebilirsiniz.

Ayrıca Hibe Programı kapsamında potansiyel başvuru sahiplerine yönelik olarak çevrimiçi/fiziksel bilgilendirme toplantıları düzenlenecektir. Toplantı tarihleri ve daha detaylı bilgi https://www.kayist.org/ adresinde yer alan ‘’Duyurular’’ ve ‘’Haberler’’ sayfalarında yayınlanacaktır.

Saygılarımızla,