INNOPROM 2019 Uluslararası Sanayi Fuarı ve Türkiye-Rusya İş Forumu

26 Haziran 2019 , Çarşamba 09:32

Sayın Üyemiz,

DEİK Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu tarafından Odamıza gönderilen yazıda; 8-11 Temmuz 2019 tarihlerinde Rusya’nın Yekaterinburg kentinde INNOPROM 2019 Fuarı düzenleneceği ve 8 Temmuz 2019 tarihinde fuar alanında T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank ve T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Sayın Tuna Turagay’ın katılımları ile Türkiye-Rusya İş Forumu gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Yazıda devamla, Avrasya bölgesinde en hızlı gelişen fuarlardan birisi olduğu ifade edilen ve bu sene onuncusu düzenlenecek INNOPROM Fuarı’nda Türkiye’nin partner ülke olarak yer aldığı belirtilmiştir. Yanı sıra fuara dünyanın 107 ülkesinden 45 binin üzerinde ziyaretçi beklendiği, 600’den fazla firmanın geliştirdikleri ürün ve teknolojileri tanıtmak üzere stant açacağı bilgisi paylaşılmıştır. Söz konusu fuarda anılan firmaların yetkilileri, Rusya ve diğer ülkelerden üst düzey kamu görevlileri, iş dünyası örgütleri yöneticileri ve uluslararası kurum temsilcilerinin katılımıyla yaklaşık 160 etkinliğin de gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.

Bahse konu fuara ve fuar çerçevesinde yapılacak olan Türkiye-Rusya İş Forumu’na katılmak isteyen firma temsilcilerinin en geç 28 Haziran 2019 Cuma günü saat 18:00’e kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/964/13065 adresli internet bağlantısında yer alan formu eksiksiz doldurarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Uçuş, Konaklama, Yekaterinburg’da şehir içi ulaşım katılımcılar tarafından münferit olarak sağlanacaktır.

Rusya’ya seyahat edecek hususi ve umuma mahsus pasaport hamillerinin vizeye tabi olduğu, Rusya vizesi olmayan katılımcıların ivedilikle vize başvurularını tamamlamaları ve bu konuda DEİK’i bilgilendirmelerinin önem arz ettiği de aynı yazıda ifade edilmektedir.

Fuar hakkında detaylı bilgi için (https://www.innoprom.com/en/) adresi ziyaret edilebilir.

Üyelerimizin bilgilerine sunarız,

Saygılarımızla,