İşbirliği Teklifleri

DÜNYADAN İŞBİRLİĞİ TEKLİFLERİ İÇİN

 

Burada Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğince yurt dışındaki firma ve kuruluşlardan doğrudan gelen mali, ticari ve teknik işbirliği teklifleri yer almaktadır. Teklifler TOBB' ne ulaştığı anda burada ilan edilmektedir. Bunun yanında aylık TOBB yayını olan Ekonomik Forum dergisinde toplu olarak yayınlanmaktadır.

TOBB tarafından geliştirilen sistem aracılığı ile başarılı yurt dışı işbirliklerine aşağıdaki linkler aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

 

İnceleyebileceğiniz Başlıklar için Tıklayınız

 

Teklif Sorgulama

Abonelik Formu

Ülkelere Göre Teklif İstatistikleri

Türlerine Göre Teklif Dağılımı

Faaliyetlere Göre Teklif Dağılımı

Faaliyet Ve Ülkeye Göre Teklif Dağılımı

Ülkeye Ve Faaliyete Göre Teklif Dağılımı

 

TÜRKİYE’DEN İŞBİRLİĞİ TEKLİFLERİ İÇİN

 

Siz Değerli Üyelerimiz de teklifinizin yurtdışında duyurulmasını istiyorsanız TOBB\'un ücretsiz bir hizmeti olan Business Opportunities from Turkey web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Siteye ücretsiz üye olup işbirliği tekliflerinizin dünyaya duyurulmasını sağlayabilirsiniz. 


 www.tobb2b.org.tr 


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından hazırlanan; yerli ve yabancı iş dünyasını bir araya getiren, işbirliği olanaklarını geliştiren ve KOBİ’lerin potansiyel iş ortaklarını tanımaları için profesyonel bir eşleştirme e-platformu olan TOBB2B ile hem Türk hem de yabancı firmalar ürünlerini, faaliyetlerini ve yapmak istedikleri işbirliği tiplerini internet ortamına aktarabiliyor, talep ve tekliflerini sunabiliyor.

Günümüz en son teknolojik gelişmelerin imkanlarından faydalanılarak kurulan sistemin başlıca amacı, 2017 yılında başlatılan “Global Kobiler” hedefi çerçevesinde, özellikle KOBİ’lerin yurt dışına açılmalarına katkı sağlama, yeni pazarlar ve müşteriler bulma, satışlarını artırma ve dolayısıyla ülke ekonomisine döviz kazandırmak. Bu amaç ve hedefler çerçevesinde, elektronik ticaretin giderek yaygınlaştığı küresel ekonomiye KOBİ’leri adapte etmek, gerek yurt içinde gerek yurt dışında iş bağlantıları sağlanmasına katkıda bulunmak için www.tobb2b.org.tr TOBB bünyesinde kurulmuştur.

Bu platform, firmaların yeni iş bağlantıları kurmalarına imkan tanırken, aynı zamanda 7/24 sanal fuar ortamı ile elektronik ticarete katkı sağlayacak. Mobil cihazlarla uyumlu olan bu proje ile firmalar, mal alım, satım ve işbirliği taleplerini dijital ortamda ücretsiz olarak yayınlayabilecekler. İhale, özelleştirme ve yatırım projelerinin de yer aldığı bu dijital platformu, Türkiye'nin en güçlü özel sektör çatı kuruluşu olarak Türk özel sektörünün hizmetine sunmuştur.