Kayserito Haber

Venezuela Devlet Başkanı Nicolás Maduro'nun Katılımları İle Türkiye-Venezuela İş Forumu, 6 Ekim 2017, Ankara


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve DEİK/Türkiye-Venezuela İş Konseyi tarafından, Venezuela Devlet Başkanı Nicolás Maduro'nun katılımları ile 6 Ekim 2017 tarihinde saat 16.30’da JW Marriott Hotel Ankara’da Türkiye-Venezuela İş Forumu gerçekleştirilecektir. 

 

 

Venezuela ekonomisinde başta petrol olmak üzere, doğal kaynaklar büyük önem taşımaktadır. Ülke, dünyada en büyük petrol rezervine sahip olup dünyanın en büyük 10 petrol üreticisi arasında yer almaktadır. OPEC istatistiklerine göre, toplam dünya ham petrol rezervlerinin 296,5 milyar varillik kısmına sahip olan Venezuela, OPEC rezervlerinin %25’ini, toplam dünya rezervlerinin ise %20’sini barındırmaktadır. Venezuela ekonomisi, petrol üretimi ve ihracatı üzerine kuruludur. GSMH’nın %30’u, ihracat gelirlerinin 95’i ve kamu gelirlerinin %56’sı petrol sektöründen kaynaklanmaktadır.

 

 

Ülkede tarım, gıda, ilaç ve temizlik malzemeleri acil ithalat gereksinimi bulunmakta olup bu sektörlerdeki ihracatçılarımızın ile enerji, müteahhitlik, turizm ve otomotiv şirketlerimizin toplantıya katılmalarında büyük fayda görülmektedir.

 

 

Söz konusu toplantıya katılmakla ilgilenen üyelerimizin en geç 5 Ekim Perşembe günü mesai bitimine kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/477/9514 adresinde yer alan formu doldurmaları gerekmektedir.

 

 

Saygılarımızla,