Kayserito Haber

Uygulamalı Girişimcilik Kursiyerlerine Sertifikaları Verildi


Kayseri Ticaret Odası tarafından düzenlenen 14-15-16-17. Grup Uygulamalı Girişimcilik Kurslarının sertifika töreni gerçekleştirildi. Kursta başarılı olan yaklaşık 100 kursiyere girişimcilik sertifikaları takdim edildi.

 

KTO Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantının açılışında konuşan Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Kayseri’nin rekabet gücünü artırmak için çalışmalar yaptıklarını belirtti.

 

Hiçyılmaz, “Kayseri Ticaret Odası olarak ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmenin hızlanması adına üyelerimizin gelişiminin yanı sıra Kayseri’nin rekabet gücünün artırılmasına da katkı sağlamak amacıyla çalışmalar yapmaktayız. Bu amaca uygun olarak odamızda, 2014 yılından bu yana gerçekleştirdiğimiz kurslarda bugüne kadar bini aşkın katılımcıya eğitim verilmiştir. Bu kursları başarıyla tamamlayan girişimci adaylarımızın pek çoğu iş dünyasına adımını atmış ve çevrelerine örnek olacak faaliyetlere başlamışlardır. KOSGEB yetkilileri ve eğitmenimizin katkılarıyla eğitim verdiğimiz ve ekonomik gelişmemize katkı sağlamasını beklediğimiz 100 girişimci adayımıza sertifikalarını vermenin gururu içerisindeyiz. Kursu tamamlayan kursiyerlerimiz sadece kendilerine değil, ülke ekonomisine de büyük katkılar sağlayacak, ticari hayatın gelişmesinde önemli rol oynayacaklardır. Kuracakları işletmeler ile şehrimizin ekonomisine katma değer sağlayacak, istihdamımızın artmasına vesile olacaklardır” dedi.

 

Başkan Hiçyılmaz, konuşmasının son bölümünde girişimci adaylarından sabırlı davranmalarını isteyerek,   kendilerini geliştirmeleri konusunda kursiyerlere tavsiyelerde bulundu.

 

Tören sonunda KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz ve kurs eğitmeni Yusuf Ağırdağ tarafından eğitimi tamamlayanlara sertifikaları verildi.