Kayserito Haber

ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ DUYURUSU


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin “Uluslararası İşbirliği”ne ilişkin duyuru yazısı aşağıdaki gibidir.

 

“20 yılı aşkın süredir firmalarımızın yurt dışına açılmalarına katkıda bulunmaya çalışan Birliğimiz, bu alanda geliştirmiş olduğu web tabanlı işbirliği sistemleriyle, yurt dışından gelen alım, satım, ihale ve işbirliği taleplerinin firmalarımıza duyurulmasına ve onların tekliflerinin de diğer ülkelerdeki olası müşterilere ya da işbirliği yapabilecekleri firmalara ulaştırılmasına katkıda bulunmaktadır.

 

2011 yılı başında yenilenen web kullanıcı ara yüzümüzün sağ tarafında bulunan HİZMETLER başlığı altında,

 

 Türkiye'den İşbirliği Teklifleri,

  Dünyadan işbirliği Teklifleri,

  İhale - Özelleştirme _ Yatırım ilanları,

  TOBBİOS -TOBB İş olanakları Sistemi,

 

sayesinde Türk ihracatçısı ile yabancı ithalatçının buluşma ortamı olan"Uluslararası İş İmkanları"nın geliştirilmesine imkan  sağlanmaktadır.

 

Uluslararası işbirliği konularındaki bu uygulamalar ile firmalarımız, dış ticaretle ilgili alım,satım ve işbirliği taleplerini web sitemiz üzerinde yayınlayabilmekte ve yabancı firmalardan gelen talepleri inceleyebilmektedirler.

 

Bu defa, Odalarımızın ve Borsalarımızın, Birliğimizin sunduğu ve ekonomik değeri olan bu bilgilerden,asıl ihtiyaç sahibi olan üyelerini de gecikmeden yararlandırmaları amacıyla RSS teknolojisinden yararlanılması için gerekli çalışma yapılmıştır.

 

RSS kısaltması, Really Simple Syndication sözcüklerinin baş harfleri olup, bir web sitesine yeni eklenen içeriğin kolaylıkla takip edilmesini sağlayaan özel bir dosya formatıdır. RSS kaynağı sağlayan internet sitelerinde genellikleRSS , XML ikonları bulunmaktadır.

 

Birliğimiz tarafından sunulan RSS uluslararası işbirlikleri özet akışlarına üye olarak,Odanızın/Borsanızın web  sayfasının qörünür bölümüne yapacağınız yerleştirme ile Birliğimizin İnternet sitesinde yaptığımız son uluslararası işbirliği, ihale, özelleştirme ve yatırım projeleri duyuruları doğrudan Odanız/Borsanız web sitesinde takip edilebilecektir.

Böylece üyeleriniz en hızlı şekilde güncel işbirliği ve ihale duyurularına, yayına giriş anından itibaren ulaşma şansı olacaktır.

RSS özet akışlarının web sitenizden okunabilmesi için bilgi işlem uzmanınızın ya da web hizmeti aldığınız kuruluşun aşağıdaki linkleri web programınızın yeni kaynak kısmına yazması yeterli olacaktır.

 

Türkiye'den İşbirliği Teklifleri

http://boft.tobb.org.tr/yeni/Rssboft.php

 

Dünyadan İşbirliği Teklifleri

http://isbirilan.tobb.org.tr /yeni/Rssisbirilan.php

 

İhale, Özelleştirme ve Yatırım Projeleri

http://ihale.tobb.org.tr/yeni/RssIhale.php

 

Odanızın web sitesi açık olduğu müddetçe Birliğimizin http://www.tobb.org.tr sitesinde yeni eklenen tüm uluslararası işbirliği duyuruları  Odanıza/Borsanıza anlık olarak bildirilecektir.

Ayrıca, sadeleştirilmiş iframe'de kullanılabilecek sayfaların linkleri de aşağıda verilmekte olup, bu hizmetten faydalanmak mümkün olabilecektir.

 

http://boft.tobb.org.tr/yeni

http://isbirilan.tobb.org.tr/yeni

http://ihale.tobb.org.tr/yeni 

 

Üyelerimize önemle duyurulur.