Kayserito Haber

SAYISAL TAKOGRAF KARTLARI YENİLEME BAŞVURUSUNA İLİŞKİN DUYURU


 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin “Sayısal Takograf Kartlarını Yenileme Başvuruları”na ilişkin yazısı aşağıdaki gibidir:

 

Sayısal Takograf kartının alındığı tarihten itibaren kullanım süresinin dolmasına en geç 15 gün kalana kadar yenileme başvurularının gerçekleştirilmiş olması gerekmekte olup; 45 gün kala yenileme işlemi yapılmaya başlanabilecektir.

 

Ancak, kartın geçerlilik süresinin dolmasına 15 günden az kaldığı takdirde bu sürücüler “yenileme” değil “yeni” kart başvurusu gerçekleştirecektir.

 

Yenileme başvuruları, ilk başvuruda olduğu gibi internet üzerinden gerçekleştirilecek olup;

•             Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının 06.06.2014 tarihli ve 2014 tarihli ve 2014/KDGM – 05/ST sayılı Genelgesi hükümlerince yeni başvuruda alınan başvuru evrakları aynı şekilde talep edilecektir.

•             Yenileme ücretleri de aynı şekilde (sürücü kartları için 100 , - TL) Türkiye Vakıflar Bankasının herhangi bir şubesinden veya internet bankacılığı ile ödenecektir.

•             Yenileme başvuruları, ilk başvuru yapılan Odadan gerçekleştirilmek zorunda değildir. Sürücüler istedikleri Odadan yenileme başvuru sürecini tamamlayabileceklerdir.

•             Yenileme işlemi gerçekleştirilirken sürücülerin eski kartlarını iade etme zorunluluğu yoktur.

 

Söz konusu Sayısal Takograf kartlarının yenileme sürecine ilişkin başvuru sahipleri, eksik işlemlerini kontrolü ve yaşanan sorunların giderilmesi amacıyla 444 95 59 numaralı Çağrı Merkezilerinden bilgi alabilirler.”

 

Üyelerimize önemle duyurulur.