Kayserito Haber

Proje Park’ 14 Ödülleri - 15.05.2014


 

        Türkiye genelindeki üniversitelerde ve araştırma kurumlarında üretilen bilginin ve teknolojinin, sanayicilerle buluşmasını sağlayan Proje Park organizasyonları, geçtiğimiz yıllarda başarı ile gerçekleştirilmiştir. Erciyes Üniversitesi, Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Sanayi Odası, Kayseri OSB ve Erciyes Teknopark ortaklığında, Erciyes teknoloji Transfer Ofisi tarafından, TUBİTAK desteği ile bu sene 6. defa düzenlenecek olan Proje Park’ 14 organizasyonuna sizleri davet ediyoruz.

         Bu sene 22 Mayıs tarihinde Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi’nde düzenlenecek olan, Proje Park organizasyonu, endüstriyel değer taşıyan projelerin sanayicilerle buluşmasını amaçlayan, ulusal çapta düzenlenen Ar-Ge proje pazarı organizasyonudur. Geçtiğimiz senelerde düzenlenen organizasyonlarda 300’e yakın Ar-Ge projesi pazara çıkarılarak sanayicilerle buluşturulmuştur.

Proje Park’ 14  Ödülleri

         6.sı düzenlenen proje Park organizasyonunda, geçtiğimiz yıllardan farklı olarak, 3 farklı ödül verilecektir. Verilecek ödüller, projenin özgünlüğü, projenin teknik niteliği ve geliştirilme düzeyi, projenim taşıdığı ticari değer ve projenin uygulanabilirliği parametreleri üzerinden incelenerek belirtilecektir.

Katılım Desteği

         Proje park’14 organizasyonuna, projeleri ile katılım gösteren akademisyen ve öğrencilerin, ulaşım ve konaklama giderlerinin tamamı (kontenjan dahilinde) desteklenmektedir.

Diğer Etkinlikler

         Proje Park’ 14  organizasyonuna, ana davetli konuşmacı olarak, Silikon Vadisinden girişimcilik konusunda dünya çapında başarı sahibi, aynı zamanda UC Berkeley Üniversitesi öğretim üyesi olan Naeem Zafar katılacaktır. Konuşmacı hakkında bilgi almak için www.naeemzafar.com adresine ziyaret edebilirsiniz.
Bu sene Proje Park’ 14 organizasyonuna paralel olarak USİMP 2014 Kongresi 22-23 Mayıs tarihlerinde aynı çatı altında organize edilmektedir. Ayrıntılı bilgi için www.usimpkongre2014.org adresini ziyaret edebilirsiniz.
İlgililere duyurulur.