Kayserito Haber

Nevşehir Avrupa Gençlik Forumu Başvuruları Başladı.


 Kayseri Ticaret Odası AB Bilgi Merkezi 2015 yılı etkinlikleri kapsamında, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve AB Bilgi Merkezleri Ağı’nın bulunduğu 21 ildeki üniversite öğrencilerine yönelik “Avrupa Gençlik Forumu” Nevşehir  ilinde  gerçekleştirilecektir ve forumların teması “Haklarım ve Kimliğim” olarak belirlenmiştir.

 

27-29 Mayıs 2015 Tarihinde gerçekleştirilecek olan 8. Avrupa Birliği Gençlik Forumu olan  Nevşehir  Avrupa Gençlik Forumu’na   toplamda 126 üniversite öğrencisi katılacaktır. Kayseri’den ise  Kayseri’de öğrenim gören 6 öğrenci katılım sağlayacaktır.

 

Avrupa Gençlik Forumu çerçevesinde beden müziği perküsyonu,  konferanslar, workshop çalışması, konser, sosyal program gerçekleştirilecektir. Moderatörlüğünü Kaan Yakuphan’ın yapacağı forumda sanatçılar, dini ve etnik grup temsilcileri ve öğrenciler, “Haklarım ve Kimliğim” konulu tartışmalara katılacak ve elektronik oylama sistemi ile gerçekleştirilecek anket sonuçlarını değerlendirecekler.

 

Nevşehir ‘de 27-29 Mayıs’ta 2015 tarihinde gerçekleştirilecek olan gerçekleştirilecektir. Nevşehir Avrupa Gençlik Forumu’na yönelik olarak katılmak isteyen Kayseri’de yerleşik bulunan üniversite öğrencilerinin ekte yer alan başvuru formunu doldurarak  alper.baktir@kayserito.org.tr  adresine başvuru formunu göndermeleri gerekmektedir.

 

AB Gençlik Konferansı Facebook

sayfası: https://www.facebook.com/groups/1460748404155470/?fref=ts

Son Başvuru Tarihi: 22  Mayıs 2015

 

Katılım Şartları:

Kayseri’de yerleşik bulunan Abdullah Gül, Erciyes, Melikşah, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi öğrencisi       olması.

TC vatandaşı olmak.

Daha önce düzenlenmiş olan ‘AB Gençlik Konferansı ve Avrupa Gençlik Forumu” etkinliklerine katılmamış olmak.

 

 Örnek başvuru formunu indirmek için Tıklayınız.