Kayserito Haber

NETWORK (İŞ AĞI) İZLEME YAZILIMI ÖRNEK TEKNİK ŞARTNAMESİ


      GENEL ÖZELLİKLER

 

1.1                    Yazılımın tüm arabirimi web tabanlı olmalıdır.

1.2                    Yazılımın ayarlarında yapılacak olan tüm işlemler web üzerinden yapılabilmelidir. Web tarayıcı dışında bir programa ihtiyaç duyulmamalıdır

1.3                    Yazılım,herhangi bir cihazı izlemek için,cihaz üzerine yüklenecek bir ajan yazılıma ihtiyaç duymamalıdır.

1.4                    Yazılım, tek kurulum üzerinden web sunucusu,veri tabanı gibi komponentleri kurulabilmeli, istenildiğinde MSSQL entegrasyonu bulunmalıdır.

1.5                    İstenilen yazılım Windows XP,v7,xp pro,vista, 2000 Professional sp4,2003,2008, Linux(RedHat 4.x and above, Debian 3.0, Suse, Fedora and Mandrake) işletim sistemleri üzerinde çalışabilmelidir.

1.6                    Yazılım izleyebildiği tüm cihazlar, sistemler ve servisler için, kullanıcının belirleyeceği eşik değerlerde alarmlar yaratabilmeli;alarm durumunu kullanıcıya e-mail,sms yoluyla bildirebilmeli;alarm durumunda önceden kendisine belirtilmiş olan yazılımları,scriptleri çalıştırabilmelidir.

1.7                    Yazılım,istendiğinde birden fazla noktada,birden fazla cihaz üzerine konumlandırılarak izleme yapabilmeli,tüm cihazlar üzerindeki veri,tek noktadan izlenebilmelidir.

1.8                    Yazılım, istendiğinde yedekli çalışabilmeli, iki farklı cihaz üzerinde konumlandırılarak, cihazlardan birinde bir sorun çıktığında, kesinti yaşamadan, izleme işlemine devam edilebilmelidir.

1.9                    Yazılım izleyebildiği tüm cihazlar, sistemler ve servisler için,geçmişe dönük verileri saklayabilmeli,bu veriler ile, istenildiğinde detaylı raporlama yapabilmelidir.

1.10                Yazılım,önceden belirlenen düzenli tarihlerde otomatik raporlama yapabilmelidir.11.madde ile aynı.