Kayserito Haber

MESLEKİ EĞİTİM VE İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ DUYURUSU


 Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü, kayseri Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün Mesleki Eğitim ve İstihdam Seferberliği Protokolüne ilişkin yazısı aşağıda yer almaktadır.

 

“18 Ağustos 2016 tarihinde İŞKUR ile TOBB arasında Mesleki Eğitim ve İstihdam Seferberliği Uygulamaları Protokol çerçevesinde İŞKUR ile TOBB’ a bağlı oda ve borsalar arasında etkin şekilde işleyen bir işbirliği tesis ederek, işgücü piyasasının talep ettiği niteliklerde işgücü temin edilmesine yardımcı olmak için iş arayanlara yönelik danışmanlık hizmetleri sunulması, işverenlerin stajyer ihtiyaçlarının karşılanması, mesleki yeterlilik belgesi olmayan çalışanlara yönelik kurs ihtiyaçlarının karşılanması ile mesleki eğitim ve tecrübe kazandırılma çalışmaları yapılması ve nihayetinde iş arayanların istihdam edilmelerinin ve işverenlerin ihtiyaç duydukları nitelikli işgücünün temin edilmesinin sağlanması amaçlanmıştır.

 

Bu bağlamda ilimizde TOBB a bağlı bulunan üye işyerlerine yıl içerisinde İş ve Meslek Danışmanları tarafından zaman zaman ziyaretler gerçekleştirilmektedir.  İŞKUR  İş ve Meslek Danışmanlarına işyeri ziyaretine gelindiğinde gerekli yardım ve kolaylığın sağlanması hususu rica olunur.”

 

Üyelerimize önemle duyurulur.