Kayserito Haber

Küresel Altyapı İnisiyatifi Zirvesi


 Sayın Üyemiz,

İlgide kayıtlı elektronik postada, 60’tan fazla ülkede yönetim danışmanlığı hizmetini sunan “Mc Kinsey & Company” firması tarafından 24-26 Mayıs 2017 tarihlerinde Singapur’un başkenti Singapur’da 4. Küresel Altyapı inisiyatifi Zirvesi’nin (4th Global Infrastructure Initiative) düzenleneceği belirtilmektedir.

“Küresel Altyapı için Yeni Çözümler” ana temalı zirveye birçok ülkeden ilgili kamu ve özel sektör üst düzey temsilcileri tarafından katılım sağlanması beklenmekte olup, anılan etkinlik kapsamında altyapı yatırımlarına ilişkin güncel veriler, en iyi uygulamalar ve yenilikçi yaklaşımlar hakkında katılımcılara bilgi aktarılması hedeflenmektedir.

Katılımın sadece davet üzerine gerçekleştirileceği söz konusu program çerçevesinde, genel oturumların yanı sıra, yuvarlak masa toplantılarının ve yenilikçi proje saha ziyaretlerinin düzenlenmesi, ayrıca özel dijital yayının hazırlanmasının planlandığı ifade edilmektedir.

Zirvenin, özellikle ulaştırma altyapı işletmeciliği yapan, altyapı sektöründe faaliyet gösteren müteahhitlik ve müşavirlik firmaları için iş geliştirme ve bağlantı kurma açısından önemli imkânlar sunacağı değerlendirilmektedir. Anılan zirveye ilişkin, taslak program ve şu ana kadar katılım teyidini verenlerin listesi dâhil olmak üzere detaylı bilgilere http://www.globalinfrastructureinitiative.com/summit/ web adresinden ulaşılabilmektedir.

Bu bağlamda, anılan etkinliğin üyelerinize duyurularak, ilgi duyan firma üst düzey temsilcilerinin iletişim bilgilerini, “McKinsey & Company” firmasına gönderilmesi ve davet yazısının hazırlanmasını teminen, 28 Şubat 2017 Salı günü mesai saati bitimine kadar TOBB’a (Anara DAYLAN, anara.daylan@tobb.org.tr) iletmeleri hususunda gereğini rica ederim.

İlgililerine duyurulur.