KTO Meclis Başkanı Cengiz Hakan ARSLAN Oldu

Anasayfa / Haberler / Başkanlık Haberleri

20.04.2018-11:06

Kayseri Ticaret Odası'nın (KTO) yeni dönem ilk meclis toplantısı yapıldı. Toplantıya katılan 91 üyenin oyunu alan Cengiz Hakan Arslan KTO Meclis Başkanlığı'na seçilirken, ayrıca başkanlık divanı üyeleri ve hesapları inceleme komisyonu üyeleri de seçildi.


KTO yeni dönem Meclis toplantısına, en yaşlı meclis üyesi olan Cemal Kılıç başkanlık etti. Kılıç, meclisin açılışında seçimlerin hayırlı olması temennisinde bulundu. Daha sonra Meclis Başkanlığı için teklifler alındı. Tek aday olarak seçime giren Cengiz Hakan Arslan, toplantıya katılan ve kurulan sandıkta oylarını kullanan 91 meclis üyesinin tamamının oyunu alarak KTO Meclis Başkanlığı'na seçildi. Sonuçların açıklanmasının ardından tebrikleri kabul eden Arslan teşekkür konuşması yaptı.

 

Arslan konuşması şu şekilde;

 

“RABBİM MECLİSİMİZİ HAYIRLI EYLESİN.

Sayın Divan, Kayseri Ticaret Odasının Kıymetli Meclis Üyeleri; Basınımızın Değerli Mensupları,

14 Nisan 2018 tarihinde yapılan Kayseri Ticaret Odası seçimlerinin ülkemize, şehrimize ve odamıza hayırlı olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ederim. Kazanan şehrimizdir.

Kurulduğu günden itibaren odamızda hayırlı görevlere vesile olan herkese teşekkür ederim. EBEDİYETE intikal edenlere rahmet, hayatta olanlara da hayırlı ömürler dilerim.

Şahsıma ve başkanlık divanına gösterdiğiniz TEVECCÜH için hepinize ayrı ayrı şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Kayseri Ticaret Odasının oluşturulacak yeni yönetim kurulu üyelerine, komisyon üyelerine ve diğer organlarına da yapacakları çalışmalarda başarılar dilerim.

 

Kıymetli Meclis üyelerimiz;

Önümüzde ki dönemde şehrimizin başarısı için birçok çalışmayı 95 meclis üyemiz ile beraber bu mecliste başarıyla icra edeceğiz.

 

Aslında 98 olan meclis üyesi sayımız maalesef halıcılar komitesinin seçime katılamamasıyla 95’e düşmüştür. Ata mesleğimiz olan halıcılar komitesinin Kayseri Ticaret Odası’nda yerini alamaması hepimiz için üzüntü vericidir. Her ne kadar mecliste temsil yetkileri olmasa da bütün meclis üyelerimizin gönüllü olarak halıcı esnafımızı temsil ettiğinin bilinmesini istiyorum. Yeni Yönetim Kurulu da bu konuda gerekli çalışmayı yapacaktır.

 

Oy kullanmak için iradelerini ortaya koyan tüm üyelerimize şükranlarımızı sunarız.

Bu meclis şehrimize yakışır bir şekilde kimseyi ayrıştırmadan, her bir üyesini kucaklayan, birleştirici, esnafımızın sorunlarını sadece dinleyen değil çözüme de kavuşturan bir meclis olmalıdır.

Meslek Komitelerini temsil eden siz değerli meclis üyelerimizin, komitelerinde ki diğer üyelerle beraber kendi meslek komitelerinde ki sorunların tespiti ve çözümü için sık sık sektör toplantıları düzenleyerek odamız ile üyelerimiz arasında ki bağın güçlendirmesi sağlanacaktır. Bu odanın esas sahibi üyelerimizdir.

 

Kıymetli Meclis Üyelerimiz;

Pazartesi günü Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin önerisi ile başlayan erken seçim süreci dün yapılan görüşmelerin akabinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarıyla 24/06/2018 tarihinde yapılması kararlaştırılmıştır.

 

Genel seçimlerimizin ülkemiz için hayırlı olmasını dilerim. İş hayatında da fısıltı olarak birkaç aydır dillendirilen bu gelişme bizleri memnun etmiştir. Gerek komşularımızda gerekse dünya da yaşanan bulanık ortamda ülkemizin geleceği daha iyi görebilmesi ve bu süreci daha başarılı yönetebilmesi açısından 2019 da ne olacak merakının ortadan kaldırılması önemlidir. Açıklama sonrasında piyasalarda yaşananlar bu kararın iş âlemini mutlu ettiğini söylememiz için yeterli olduğunu düşünmekteyim. Seçim sürecinin huzurlu bir şekilde geçmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz eder. Seçimlerin ülkemiz ve şehrimiz için hayırlara vesile olmasını dilerim.

 

Kıymetli Meclis Üyelerimiz;

Gerek ülkemiz gerekse şehrimiz, içeride ki ve dışarıda ki şer odaklarıyla, başta hain fetö terör örgütü olmak üzere diğer İHANET ÇETELERİ VE ONLARIN GAYRI MEŞRU UZANTILARIYLA yeteri kadar meşgul iken bizler de hem bu mücadelenin en büyük destekçisi olup hem de ülkemize ne katarızın derdinde olmalıyız.

 

Yüzyıllardır ismi ticaretin merkezi olarak anılan, ülkemize birçok değer yetiştiren, ticaret erbabı, basiretli tüccarların şehri Kayserimiz son yıllarda bu değerlerle anılmak yerine maalesef hepimizin içini burkan ithamlara maruz kalmaktadır. Bu şehrinin isminin İHANET ÇETELERİ İLE BERABER ANILMASINA KAYSERİLİ  ASLA MÜSAADE ETMEZ!!!!!! HEMŞEHRİLERİMİZ HER ZAMAN DEVLETİNİN, MİLLETİNİN YANINDA YER ALMIŞTIR. AKSİ KESİNLİKLE DÜŞÜNÜLEMEZ. BU MECLİS BU ŞEHRİ ESKİSİ GİBİ TİCARETİN MERKEZİ, HAYIRSEVERLER ŞEHRİ OLARAK ESKİ KİMLİĞİNE BÜRÜNDÜRMEK İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPACAKTIR. Her kim ki ülkemizi ve şehrimizi lekelemeye, zarar vermeye çalışacak eylem ve faaliyetlerde bulunmaya teşebbüs ederse bu MECLİS VE BU MECLİSİ OLUŞTURAN MİLLİ İRADE RUHU bu mücadelede her zaman en ön safta yer alacaktır.

 

Kıymetli meclis Üyelerimiz;

Önümüzde uzun ama bir o kadar da kısa bir çalışma süresi var. Hemşerilerimizin bizden beklentileri doğrultusunda şehrimiz ve ülkemiz için faydalı icraatları yerine getirmek için var gücümüzle mücadele etmeliyiz.

 

Birlikte güçlüyüz DÜSTURUYLA çıktığımız bu yolda divan, yönetim,  meclis, diğer organlar, meslek komitelerimiz ve GÜCÜNÜ ONLARDAN ALDIĞIMIZ EMEKLERİ EMANETİMİZ OLAN KIYMETLİ ÜYELERİMİZLE BERABER ÇALIŞMALARIMIZI İCRA EDECEĞİZ.

 

Sözlerime son verirken meclisimizin ülkemize, şehrimize, odamıza hayırlı olmasını, hayırlı kararlar alınmasına vesile olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ederim. Allah Yar ve Yardımcımız Olsun.”


Dilek ve temenniler kısmında söz alan KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy da, meclis üyelerine gösterdikleri birlik ve beraberlikten ötürü teşekkür etti.

 

Gülsoy konuşmasında, “Değerli Meclis üyeleri Meclisimizi yaptık. Belki Türkiye'de ilk belki dünyada ilk 95 tane meclis üyesinin imzası ve önerisi ile seçilen bir Meclis Başkanımız ve Meclis divanımızı tekrar canı gönülden tebrik ediyor, size de teşekkür ediyorum. İşte birlikte olmanın, ortak aklı bulmanın, birlikte güçlülüğün sembolü bugün bu mecliste tecelli etmiştir Allah bundan sonraki yapacağımız her işte ortak akılla bir ve beraber güzel işler yapmayı güzel görevler yapmayı bizlere nasip etsin. Birliğimizi dirliğimizi bozmasın. Birlikte olduğunuz zaman çözemeyeceğimiz, üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir engel olamaz. Onun için diyoruz ki; fitne fesata kesinlikle yer vermeyin. Hepiniz kendi işinde başarılı, temsil kabiliyeti yüksek arkadaşlarımızsınız. Hepinizi tekrar tebrik ediyor, Meclis Başkanımıza da teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum Allah yar ve yardımcımız olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

 

Yapılan seçim sonucunda; Meclis Başkanlık Divanı Ve Hesapları İnceleme Komisyonu üyelikleri şu isimlerden oluştu:

 

MECLİS BAŞKANLIK DİVANI ÜYELERİ;

Meclis Başkanı

Cengiz Hakan ARSLAN

Meclis Başkan Yardımcısı

Mümtaz BEĞEN

Meclis Başkan Yardımcısı

Mahmut KABAK

Katip Üye

Selcen ERİŞEN

 

HESAP İNCELEME KOMİSYONU ASİL ÜYELERİ

A. Emre SÖNMEZ

Ahmet AKÇAKAYA

Ahmet SOYSAL

Ayhan ŞAŞ

Hakan TOPUZOĞLU

N. Selçuk ŞAHİN

Yalçın DURU

 

HESAP İNCELEME KOMİSYONU YEDEK ÜYELERİ

Sedat ERDEM

İbrahim YÜCEL

Hakan SATILMIŞ

Erdoğan YAYLA

Mehmet OZAN

İsmail EMEK

Ümit TUNÇBİLEK

 

 

DİĞER HABERLER