KTO, YÖREX’te Kayseri’nin Yöresel Ürünlerini Tanıttı

Anasayfa / Haberler / Başkanlık Haberleri

14.09.2017-17:33

Kayseri Ticaret Odası, Antalya’da bu yıl 8’incisi gerçekleştirilen Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX’te açtığı stant ile yine göz doldurdu.  

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki protokol üyeleri tarafından ziyaret edilen ve Ticaret Borsası ile birlikte açılan stantta Kayseri’nin meşhur yöresel ürünleri olan pastırma, sucuk ve mantının yanı sıra Develi Cıvıklısı, Bünyan, Yahyalı halıları ile Yamula Patlıcanı tanıtıldı.

 

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, YÖREX fuarına katılımlarına ilişkin yaptığı açıklamasında Kayseri’nin meşhur yöresel ürünü pastırma, sucuk ve mantının Avrupa Birliği tescil sürecine girdiğini ve tescil edilmesi durumunda tüm dünyaya yayılacağını belirtti. 

 

Başkan Hiçyılmaz, "Fuar alanında 100 metrekare yerimiz var. Yöresel ürünler olarak Kayseri pastırması, sucuğu ve mantısını tanıtıyoruz. Coğrafi işaret almış olan diğer ürünlerimiz de var. Standımızda bu ürünlerde yer almakta. Bu sene 8’incisi düzenlenen bu fuarı, Türkiye’nin değişik yerlerindeki ürünlerin buraya getirilerek tanıtılması ve bunun tüm Türkiye’ye yayılması noktasında önemli görüyorum" dedi.

 

Kayseri’nin pastırması, sucuğu ve mantısı için Avrupa Birliği’nde tescil sürecini başlattıklarını belirten Hiçyılmaz, "İnşallah bu ürünlerimizin tescili bizlere çok şey kazandıracak. Pastırma, sucuk ve mantı, Kayseri ismi altında dünyanın her tarafında satılabilecek" diye konuştu.

 

Fuarda stant açan Kayseri Ticaret Odası heyetinde; Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, yönetim kurulu ve meclis üyelerinin yanı sıra oda personeli de yer aldı. Kayseri Ticaret Odası standında fuar katılımcılarına yöresel ürünlerin ikramı da yapıldı.

DİĞER HABERLER