Kayseri Ticaret Odası 3. Erciyes Mükemmellik Zirvesi’ne Ev Sahipliği Yaptı

Anasayfa / Haberler / Başkanlık Haberleri

19.10.2017-14:42

Türkiye Kalite Derneği (KALDER) Kayseri Temsilciliği tarafından düzenlenen 3. Erciyes Mükemmellik Zirvesi Kayseri ticaret Odası Konferans salonunda gerçekleştirildi.

 

Zirveye; Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Başkan Yardımcısı Celal Hasnalçacı, KALDER Yönetim Kurulu Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı, KALDER Kayseri Temsilciliği İstişare Kurulu Başkanı ve Başyazıcı Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Murat Başyazıcıoğlu ve davetliler katıldı.

 

Zirvede konuşma yapan Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, “Geleceği Tasarlamak” temasıyla düzenlenen, 3. Erciyes Mükemmellik Zirvesi’nin Kayseri Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilmesinden dolayı KalDer heyetine teşekkür ediyorum. Kayseri’nin yeni ve kaliteli bir yapısı olan, Kayseri Ticaret Odası Hizmet Binası Konferans salonunun böylesine önemli bir etkinliğe ev sahibi olmasından dolayı da memnuniyeti duydum” dedi.

 

Hiçyılmaz, konuşmasında kaliteye ilişkin görüşlerini paylaşarak, “Kalite, herkesin ihtiyaçlarına cevap verebilecek kapasiteye sahip ürün, hizmet ve aklınıza gelen her şeyin göstergesidir. Kayseri Ticaret Odası için kalite neyi ifade eder diye baktığımızda;  üyelerimizin ve çalışanlarımızın memnuniyetini esas alan bir anlayışı ifade eder. Odamız için kalite, yasal şartlara uygun, zamanında ve en iyi hizmet vererek, sürekli iyileşmek ve gelişmektir. Bu kalite anlayışımıza bağlı olarak, üyelerimizin ve çalışanlarımızın hak ve menfaatlerini koruyan, şehrimizde ticari ahlakın ve ticari faaliyetlerin sürekli iyileşmesini ve gelişmesini sağlayan kuruluş olma misyonumuz bulunmaktadır. Vizyonumuz ise; çalışanlarımıza, şehrimize ve ülkemize örnek olan, üyelerine ve topluma sürekli faydalı çalışmalar yapan, yürüttüğü faaliyetlerle ilgili her konuda ulusal ve uluslararası alanda lider olan bir kurum olmaktır” diye konuştu.

 

“Kalite politikamızın, misyonumuzun ve vizyonumuzun sürekliliğinin sağlanması için 3 ana başlıkta yönetim sistemlerini Odamızda uygulamaktayız” diyen Başkan Hiçyılmaz, “Bunlar; ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi ve ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemidir. Kayseri Ticaret Odası, yeni standarda geçiş yapan az sayıdaki Odalardan biri olup vizyonuna uygun olarak diğer odalara örnek olmayı sürdürmektedir” ifadelerini kullandı.

 

Hiçyılmaz , “Bilişim çağının yaşandığı günümüzde bütün kurum ve kuruluşlarda bilgi güvenliği önem arz etmektedir. Odamızda bu doğrultuda da çalışmalar yaparak, bilginin bütünlüğünü, erişilebilirliğini ve gizliliğini sağlamış durumdayız. Kurduğumuz TS ISO 27001:2013 Yönetim Sistemini, TSE tarafından yapılan denetimlerde de uygunluğu kanıtlanmıştır. Türkiye’deki Ticaret Odaları arasında bu sistemi kuran, uygulayan ve belgelendiren ilk ve tek Ticaret Odası olduğumuzu da özellikle belirtmek istiyorum” dedi.

 

Kayseri Ticaret Odası’nın, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin uyguladığı Akreditasyon Sistemi içinde yer aldığını ifade eden Başkan Hiçyılmaz, “Kayseri Ticaret Odası 2007 tarihinde TOBB Akreditasyon Sistemine dâhil olmuştur. Odamız, 2007 yılında almış olduğu Akreditasyon belgesini, 3 yılda bir yapılan denetimler sonrasında yenilemiştir. Görevi devraldığımızda C SEVİYESİNDE olan Akreditasyon belge seviyesi, 2013 yılında yaptığımız değişiklikler ve yeni uygulamalarla B SEVİYESİNE, 2016 yılında yapılan denetimde sağladığımız üstün başarı neticesinde de A SEVİYESİNE yükselmiştir. Üyelerimize kaliteli hizmeti en iyi şekilde sunma gayreti içinde olan yönetimimiz, TOBB Akreditasyon Sisteminde A Plus Oda olma hedefine ulaşmak için gayret göstermektedir” şeklinde konuştu.

 

Uygulanan yönetim sistemlerinin tek başına yeterli olmadığını, mekanların da kaliteli hizmet verilmesi bakımından yeterli olması gerektiğini ifade eden Hiçyılmaz, “Üyelerimize daha kaliteli hizmet sunabilmek için büyük bir özveri ile planladığımız, yapım aşamasından bugüne kadar birçok oda-borsa ve kuruma örnek teşkil eden binamızın içinde bulunuyoruz. Üyelerimize, şehrimize ve ülkemize hizmet eden böylesine güzel ve kaliteli bir yapıyı üyelerimize kazandırmış olmaktan dolayı gururluyuz” diye konuştu.

 

Başkan Hiçyılmaz konuşmasının sonunda, kalitenin hayatın her alanında yer almasını ve herkesin kaliteyi tercih etmesini temenni ederek, 3. Erciyes Mükemmellik Zirvesi’nin hazırlayan herkese teşekkür etti.

 

Zirvede; Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz katkılarından dolayı KALDER Yönetim Kurulu Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı tarafından plaket takdim edildi.

 

DİĞER HABERLER