Kayserito Haber

Kayseri AB Bilgi Merkezi “9 Mayıs–Avrupa Günü” Faaliyetleri Kapsamında Bir Dizi Etkinlik Gerçekleştirdi


AB Türkiye Delegasyonu tarafından desteklenen ve Kayseri Ticaret Odası tarafından yürütülen Kayseri  AB Bilgi Merkezi etkinlikleri “9 Mayıs–Avrupa Günü” faaliyetleri kapsamında 9 Mayıs 2015 Cumartesi ve 10 Mayıs 2015 Pazar günü gerçekleştirilmiştir.

 

“9 Mayıs–Avrupa Günü” faaliyetleri kapsamında  gerçekleşen etkinliklerin ilk gününe katılan Slovenya Ankara Büyükelçisi Milan JAZBEC ve beraberindeki heyet Kayseri Ticaret Odası’na nezaket ziyaretinde bulundu.

 

Slovenya Ankara Büyükelçisi Milan JAZBEC ve beraberindeki heyeti konuk eden Kayseri Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Celal Hasnalçacı ziyaretin ardından IPA (AB Projeleri Fotograf Sergisi ), Slovenya Bilgi Standı ve Film Gösterimleri açılışı için Kayseri Park Alışveriş Merkezinde hazır bulundu.

 

Açılışa; TBMM Başkan Vekili Sadık Yakut, Slovenya Büyükelçisi Prof. Milan Jazbec, Slovenya Büyükelçiliğinden Anamarija Kamin, Slovenya Fahri Konsolosu Harun Hasyüncü, Avrupa Birliği  Türkiye Delegasyonu Müsteşarı Francois Begeot, Melikgazi Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Vali Yardımcısı Mehmet Aktaş, Kayseri Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Celal Hasnalçacı ve Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Bahri Coşkun katıldı.

 

Açılışın ardından Atatürk Anadolu Lisesi Öğretmen ve öğrencilerinin de katıldığı Slovenya Bilgi Standı ve Film Gösterimleri çerçevesinde Sınıf Düşmanı ( Class Enemy) Film Gösterimi gerçekleştirildi.

 

İlk gün etkinlikleri Nuh Naci Yazgan Üniversitesinde gerçekleşen Transaeolian – Transmission  Konseri ile devam etti.

 

9 Mayıs–Avrupa Günü” faaliyetleri kapsamında 2 gün süren etkinlikler 10 Mayıs Pazar Günü Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Süleyman Çetinsaya Kültür Merkezinde gerçekleşen  David Pérez and Mavi Siyah Konseri ile son buldu.