Kayserito Haber

İŞ VEREN VE İŞ ARAYANI KAYSERİ TİCARET ODASI KARİYER MERKEZİNDE BULUŞTURUYORUZ.


KARİYER MERKEZİ UYGULAMASINDAN NASIL FAYDALANIRSINIZ?

 

Gelişen teknolojiyle birlikte günümüzün en etkin iletişim kanalı haline gelen “internet”, işverenler ve iş arayanlar arasında da çok yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. İnsan kaynakları konusunda geliştirilmiş internet siteleri ve mobil uygulamalar, işverenlerin, aradıkları nitelikteki personele hızlı bir şeklide ulaşabilmelerini sağlamakta aynı zamanda iş arayanların da niteliklerine uygun işi çok daha hızlı bir şekilde bulabilmelerine olanak tanımaktadır.

 

Kayseri Ticaret Odası olarak, oluşturduğumuz KARİYER MERKEZİ PROJEMİZ ile amacımız, şehrimizde faaliyet gösteren ve Odamız üyesi işverenler ile iş arayanlar arasında bir insan kaynakları köprüsü kurarak, her iki taraf için istihdam sürecinin daha etkin yürütülmesini sağlamaktır.

 

Projemiz; işverenlerin işgücüne ihtiyaç duydukları anda bu istemlerini (iş ilanlarını) mümkün olan en kısa sürede, en geniş kitleye ulaştırılmasını sağlamayı hedeflemektedir.  Aynı kapsamda diğer bir hedefimiz ise Kayseri’de iş arayan kişilerin niteliklerine uygun “Açık İş İlanı” olması halinde bundan anında haberdar olabilmelerini sağlamaktır.

 

KARİYER MERKEZİ PROJEMİZ NASIL İŞLEYECEK?

 

Odamız üyesi firmaların İnsan Kaynakları birimlerince kullanılmak üzere, ÜCRETSİZ bir İŞVEREN hesabı oluşturacaktır. Bu hesap sayesinde üyelerimiz ihtiyaçları doğrultusunda İş İlanı verebilecek ve İş başvurularını değerlendirebileceklerdir.

 

Kayseri Ticaret Odası ile LesCARD işbirliğinde gerçekleştirilen altyapı ile www.kayserito.org.tr adlı resmi web sitemizde bulunan bir bağlantı sayesinde üyelerimizin LesCARD İnsan Kaynakları altyapısına ulaşmaları ve kullanmaları sağlanmış olacaktır.

 

PROJENİN FAYDALARI

 

Üye firmalar, değişik miktarlarla satın aldıkları “İş İlanı Verme” ihtiyacını ücretsiz bir şekilde karşılamaları sağlanacaktır.

 

Üye firmaların “İş İlanları”, mevcut ziyaretçi kitlesi sayesinde çok kısa süre içerisinde İş Arayanlara ulaştırılması sağlanacaktır.

 

YASAL DAYANAK

 

Bilindiği üzere, 4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereği “İş ve İşçi Bulmaya Aracılık” faaliyeti yalnızca İŞKUR ve yetki belgesi verilmiş Özel İstihdam Bürolarınca gerçekleştirilmek zorundadır. Bu anlamda Odamız, söz konusu belgeye sahip olan www.lescard.com alan adı altında yasal olarak gerçekleştirmeye yetkili firma ile çalışmalarını yürütmektedir.

 

Kayseri Ticaret Odası, bu proje iş birliğinde bütün üye firmalarını temsil eden bir taraftır. Herhangi bir “CV” ya da “İş İlanı” almayacağı için de yasal olarak hiçbir sorumluluk taşımamaktadır.

 

Üyelerimize önemle duyurulur.

 

KAYSERİ TİCARET ODASI KARİYER MERKEZİ İÇİN TIKLAYINIZ.