Kayserito Haber

İKTİSADİ ARAŞTIRMALAR VAKFI “TÜRKİYE-BOSNA HERSEK EKONOMİK İLİŞKİLERİN GELİŞTİRİLMESİ” SEMPOZYUMU DUYURUSU


İktisadi Araştırmalar Vakfı  (İAV) , Ziraat Bankası–Bosna  ile birlikte    21 Ekim 2015  tarihinde  Saraybosna’da  “Türkiye-Bosna Hersek  Ekonomik İlişkilerin Geliştirilmesi” Sempozyumu düzenlemektedir. İktisadi Araştırmalar Vakfı’nın ilgili yazısı aşağıda yer almaktadır.

 

“1962 yılında kurulmuş olan İktisadi Araştırmalar Vakfı (İAV), 53 yıldır yurtiçi ve yurtdışında faaliyetlerini kesintisin olarak sürdürmektedir.

 

Yurtdışında Paris, Bakü, Bükreş, Sofya, Hartum, Kıbrıs Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Sırbistan da seminer /sempozyum / konferans gerçekleştirmiş olan İAV,  Balkan Ülkeleri ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerinin geliştirilmesi yönündeki sempozyum çalışmalarını hızlandırmıştır.

 

İAV, proje paydaşımız, Ziraat Bankası- Bosna ile birlikte 21 Ekim 2015 tarihinde Saraybosna Bristo Otel de  “Türkiye- Bosna Hersek  Ekonomik İlişkilerin Geliştirilmesi”  konulu bir sempozyum düzenleyecektir.

 

Sempozyumun asıl amacı, özellikle Bosna Hersek’te iş yapmak isteyen Türk yatırımcılarına ve Türkiye’de iş yapmak isteyen Bosnalı  iş adamlarına  iki ülkenin yatırım ortamı, hukuki kriterleri, teşvik  uygulamaları ve öncelikli  sektörler hakkında  ayrıntılı bilgi vermektir.

 

Sempozyuma Türkiye ve Bosna Hersek’ten Bakan/Müsteşar/Ticari Müşavir ve temsilcileri ile bilim insanları, iş adamları, her iki ülkenin potansiyel işbirliği, fırsatları ve tehditlerini dile getirerek iki ülke arasındaki Ticari İlişkilerin Geliştirilmesine yönelik görüş ve düşüncelerini katılımcılarla paylaşacaklardır.

 

Bosna Hersek’te yatırım alanları çoktur. Maden, giyim eşyası, turizm, gıda, kimyasallar, enerji,  makine, yedek parça, otomotiv, sektörleri, Orman Ürünleri, İnşaat ve alt yapı çalışmaları Bosna Hersek’ te yatırım ve /ticaret yapmak isteyen Türk işadamları için bir fırsat olabilecektir.

 

Sempozyumda konuşma dili Türkçe ve Boşnakça olup simültane tercüme yapılacaktır.

 

Sempozyumun bir diğer özelliği de, toplantıya katılan Türk ve Bosnalı iş adamlarının bakan/bürokrat ve diğer konuşmacılara soru sorabilme ve sorunlarını dile getirebilme fırsatı bulmaları ve bu sorunların çözümüne yönelik de öneri getirebilmeleridir.”

 

Sempozyuma katılmak isteyen birey/kuruluşların en geç 1 Ekim 2015 tarihine kadar 0212 233 21 07 nolu telefonla başvurmaları veya ekteki formu doldurup  info@iav.org.tr  adresine mail atmaları gerekmektedir.

 

Tüm Üyelerimize önemle duyurulur.

 

Ekler:   

Sempozyum Programı

Seyahat Programı

Katılım Formu