AGÜ Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş, KTO’ya Üye Kaydını Yaptırdı

13 Aralık 2018 , Perşembe 11:41

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (AGÜ TTO) Anonim Şirketi, düzenlenen imza töreni ile Kayseri Ticaret Odası (KTO)’na üye kaydını yaptırdı.

Sümer Kampüsü, Rektörlük Senato Salonu’na gerçekleştirilen imza törenine KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy ve Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu’nun yanı sıra Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci,  KTO yönetim kurulu üyeleri ile AGÜTTO AŞ yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Başkan Gülsoy konuşmasında, AGÜTTO A.Ş’nin resmen kurulmasıyla birlikte yeni bir üye, yeni bir şirket kazandıklarını belirterek, ülke ekonomisine katkı sağlamanın önemine dikkati çekti.

Üyelere hizmet konusunda Kayseri Ticaret Odası olarak yapılması gereken ne varsa en iyisini yapmak adına gayret gösterdiklerini vurgulayan Başkan Gülsoy, AR-GE çalışmalarının önemine değinerek; “Alt yapı oluşturmadan, planlama, AR-GE çalışması yapmadan, fizibilite raporları hazırlamadan yapacağımız işlerden istediğimiz verimi alamayız.  Eğer bizler iyi işler yapacaksak planlamamızı, alt yapımızı çok iyi araştırmamız lazım.  Allah razı olsun Sayın Rektörümüz de bu doğrultuda ilerleyerek; geldiği günden bu yana Kayseri ekonomisine, ticari hayatına katkı sağlamak için çalışmalar yapıyor. Bizler de Sayın Rektörümüzün bu çalışmalarını takdirle takip ediyor, başarılarının devamını diliyoruz” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Sabuncuoğlu da konuşmasında, hedeflerinin şehri ve ülkeyi öne çıkaran, sanayi üniversite işbirliği kapsamında yüksek teknoloji üreten şirketlerin birbirleriyle işbirliği yaptığı tematik bir Teknopark kurmak olduğunu söyledi.

AGÜTTO A.Ş’nin başarılı olacağına gönülden inandığını dile getiren, Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci de AGÜ’nün çok genç bir üniversite olduğunu buna rağmen kısa sürede önemli çalışmalar yaptığını ifade etti.

Daha sonra imzalar atılarak AGÜTTO A.Ş’nin Kayseri Ticaret Odası’na üye kaydını yapıldı. İmzalar,  KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy  ile AGÜTTO A.Ş adına Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu tarafından atıldı.

Yeni kurulan AGÜTTO A.Ş,  Ar-Ge ve yenilikçilikle ilgili olarak kamu ve özel sektör ile işbirliği yaparak, yenilik ve ürün geliştirme faaliyetlerinde bulunacak. Amaçlarından biri de üniversite ve sanayi işbirliğini geliştirmek olan AGÜTTO A.Ş, üniversite için şirketleşme ve girişimcilik desteği sağlayacak.  AGÜTTO A.Ş, üretilen bilgi ve yapılan buluşları fikri mülkiyet kapsamında mentörlük çalışmaları, girişimcilik, lisanslama ya da sanayi işbirliği alanlarında çalışmalar yürütecek.