Kayserito Haber

ENERJİ VERİMLİ ÜRÜN ETİKETİ DUYURUSU


 Türk Standartları Enstitüsü işbirliği ile “Enerji Verimliliği Derneği’ tarafından uygulanan “Enerji Verimli Ürün Etiketi” projesinin tanıtım yazısı aşağıdadır.

 

“Ürünlerin Türkiye’de de enerji verimliliği konusunda tek bir noktadan enerji verimli ürün niteliğinde olup olmadığının tespit edilmesi amacıyla “Enerji Verimli Ürün Etiketi” projesi çalışması başlatılmış olup, projenin tanıtım toplantısı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner Yıldız’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın da desteklediği çalışmayla, enerji verimliliğine katkı sağlayan firmalara “Enerji Verimli Ürün” etiketi verilecektir.

 

Enerji Verimliliği Derneği ile TSE arasında imzalanan protokol çerçevesinde, gerekli testler ve onaylar TSE tarafından yapılacak, onaylanan ürüne etiket Enerji Verimliliği Derneği tarafından verilecek olup, ürün enerji verimliliği bakımından Enerji Verimliliği Derneği ve TSE ortak güvencesi altına alınacaktır.

 

Çalışmada, TSE’nin kriterlerine uygun şekilde çeşitli enerji verimliliği testlerinden geçecek ürünlerin standart bir etiket formatıyla tüketici karşısına çıkması ve tüketicinin Enerji Verimli Ürün Etiketli ürünleri almasının sağlanması hedeflenmektedir.

 

Enerji verimliliği Derneği ve TSE işbirliğinde hayata geçirilen çalışmanın ayrıntılı şekilde incelenmesi için http://enerjiverimliurunetiketi.com/tr/anasayfa inceleyebilirsiniz.”

 

Üyelerimize önemle duyurulur.

 

Ek: Enerji Verimli Ürün Etiketi Başvuru Formu