Başkan Hiçyılmaz, ANFAŞ Sektör Buluşması Toplantısına Katıldı

Anasayfa / Haberler / Başkanlık Haberleri

03.10.2017-00:09

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz,  ANFAŞ tarafından düzenlenen "Basın ve Sektör Buluşması Toplantısı"na katıldı.

 

Düzenlenen toplantıda; Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Pancar Ekicileri Kooperatifi Hüseyin Akay, Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan, Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Ünlü,  Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yarımcısı Celal Hasnalçacı, Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş. Genel Müdürü Murat Özer ve sektör temsilcileri yer aldı.

 

Toplantıda konuşan Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, fuarların firmalara önemli avantajlar sağladığını söyleyerek, “Günümüzde tüm sektörlerde yaşanılan gelişmeler ve pazarda meydana gelen yeni oluşumlar rekabetin yoğun bir şekilde yaşandığı bir ortamı doğuruyor. Bugün sadece kaliteli mal üretip pazara sürmek başarı elde etmek ve satış yapabilmek için yeterli görülmemektedir. Çünkü günümüzde koşullar, tüketilen aynı malı daha kaliteli ve daha ucuz fiyatla bulabilme imkânı sağlamaktadır. Bunun sonucunda insanlar, ihtiyacı olan mal ya da hizmeti değişik alternatifler arasında seçme şansına sahiptirler. Bu dönemde tüketicilerin zihninde farklı bir konum ve değer yaratabilecek işler ile pazardaki paylarını koruyabilmekte ve ilerleme kaydedebilmektedirler. Bu noktada firmaların yürüttükleri pazarlama ve tanıtım aktivitelerinin çok önemli bir rolü bulunmaktadır. Böyle bir pazar ortamında fuarlara katılmak firmalara önemli avantajlar sunmakta ve hem pazarlama hem de tanıtım aktivitelerini bir arada yürütmelerine imkân sağlamaktadır. Firmalarımız fuarlara katılarak yeni teknolojiler ve fikirlerle tanışabilmekte, ihracata dayalı üretimde ve ticarette yeni anlayışlar geliştirebilmektedir” dedi.

 

Kayseri Ticaret Odası üyelerine fuar katılımı konusunda verdikleri desteklerden ve yeni projelerden bahseden Hiçyılmaz, üyelerin fuar organizasyonlarına katılımlarına yönelik teşviklerinin devam edeceğini kaydetti.

 

Toplantıda konuşan Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım AŞ (ANFAŞ) Genel Müdürü Murat Özer, fuarlara katılan ziyaretçi kalitesini artırmak istediklerini söyledi. Özer, fuarcılığın ülke ekonomisine katma değer sağladığını belirterek, "Bizler düzenlediğimiz fuarlar için farklı ülkelerden katılımcılar davet ediyoruz. ANFAŞ 40 bin metre karelik bir fuar alanı. Bazı eksiklikleri tamamlandı ve bu işte emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Geçen sene itibariyle ANFAŞ'ta 9 tane fuar gerçekleştirdik. Bunun sonucunda toplam 360 bin kişiyi ağırlamışız. Amacımız kış aylarında Antalya ekonomisine katkı sağlamak" diye konuştu.

 

Diğer katılımcıların da konuşma yaptığı etkinlik, hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

 

DİĞER HABERLER