Kayserito Haber

Başkan Hiçyılmaz’dan Vergi Haftası Açıklaması


Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Vergi Haftası’na ilişkin açıklamada bulundu. Hiçyılmaz, “Ülkemizin ekonomik gelişimi için toplum olarak vergi görevimizi zamanında yerine getirmeliyiz” dedi.

 

Hiçyılmaz,  “Güçlü bir ekonomi ve güçlü bir Türkiye için vergilerimizi tam ve zamanında ödemenin önemini küçüğümüzden büyüğümüze kadar hepimiz iyi kavramalıyız. Bu bilincin toplumumuzda yaygınlaşması ile elde edilecek kazanımlar, millet olarak hedeflerimize ulaşmamızda önem arz etmektedir” diye konuştu.

 

Başkan Hiçyılmaz, “Suriye sınırında yürütülmekte olan Afrin harekatı, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü korumak için güçlü bir savunmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiştir. Milletimiz, içeriden ve dışarıdan durmaksızın hain planlar kuran şer odaklarına karşı tarih boyunca tek vücut olmuştur ve olmaya devam edecektir. Zamanında ödeyeceğimiz vergilerimizle de, daha güçlü bir ekonomi ve daha güçlü bir savunma için katkı sağlayarak, şer odaklarının hain planlarına geçit vermeyeceğimizi bir kez daha göstermiş olacağız” ifadelerini kullandı.

 

Vergi ahlakının ve vergi bilincinin çocuk yaşlarda kazanıldığını belirten Başkan Hiçyılmaz, “İlkokuldan itibaren, çocuklarımızda vatandaşlık bilincinin sağlam bir şekilde oluşması, vergi ödemenin öneminin ve vergi ahlakının anlaşılması için çalışmalar yapılmalıdır. Vergi bilincinin oluşmasında atılacak her adım, geleceğimizin inşasında sağlam temeller kurulması anlamına gelmektedir. Bu vesile ile başta maliye camiası olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Vergi Haftasını kutluyorum" şeklinde konuştu.