Kayserito Haber

2. ULUSLARARASI GASTRONOMİ TURİZMİ KONGRESİ


 Yer

FUAR İZMİR

 

Tarih:

08-10 ARALIK 2016

 

Sayın üyemiz,

Ege Mutfağı, Seferad ve Levanten mutfağının birleştiği, farklı inançların etkileşiminden oluşan kültürün mutfağa geçiş hikayesinin işlenmesi esas alınarak hazırlanacak kongrede, oluşmuş ve oluşmakta olan gastro bölgeler, yeni gastronomi akımları ve gastronomi mirası konuları işlenecektir. İzmir ve çevresinin yeme kültürü ve yemeğine eşlik eden eğlence alışkanlığı düşünüldüğünde, bölgesel pazarlamada gastronomi turizminden faydalanmak için çok müsait bir zeminde olduğumuz aşikardır.

Yemek kültürü, bir toplumun kendisini ve yaşama tarzını ifade şekillerinden biridir.Kültür ve yemek arasındaki ilişkiyi inceleyen bir disiplin olan gastronomi, günümüzde bir bölgeye birincil turistik amaç olan ‘’gezi’’ dışındaki ikinci önemli etken olarak tanımlanıyor.

 

Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi, 8-10 Aralık 2016 tarihleri arasında yeni fuar alanı fuarizmir 'de, Travel Turkey İzmir 2016 Fuarı ile eş zamanlı olarak, İzmir Büyükşehir Belediyesi Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. (İZFAŞ), İzmir Ekonomi Üniversitesi (IEU)  ve TÜRSAB Fuarcılık Hizmetleri Tic. A.Ş.  tarafından dünyanın önde gelen gastronomi ve turizm uzmanları ile eğitimcilerini bir araya getirmek,

 

Ege kültürünün gastronomi ile ilişkisini ve bu ilişkinin bölge turizminin kalkınmasına etkisini tartışmak amacıyla düzenlenmektedir.

Birçok kültür ve inancın yeme içme alışkanlıklarının tarih boyunca coğrafyamızda katmanlar oluşturarak meydana getirdiği gastronomi geleneklerinin yerel ve bölgesel turizme etkisinin işleneceği Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongremiz, bilimsel programı yanında sosyal program olarak da keyifle vakit geçireceğiniz uluslararası bir organizasyondur.  

Sinerjiye katılmak için siz de İzmir’de Gastronomi Turizmi Kongresi’nde yerinizi alın!

 

Ayrıntılı bilgi http://www.izmirgastrotourismcongress.com/tr/kongre/amac-ve-kapsam_25.html  adresinden edinilebilir.

 

Tüm üyelerimize duyurulur.

 

Saygılarımızla;

 

Birsen KOCA

Kayseri Ticaret Odası İç Ticaret Birim Sorumlusu

Birsen.koca@kayserito.org.tr

0352.2224528/147