Kazancılar Çarşısı için Proje Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Anasayfa / Haberler / Başkanlık Haberleri

07.09.2018-02:50

Kazancılar Çarşısı üst örtüsünün yenilenmesi ve daha modern bir çarşı haline dönüştürülmesi için yapılan projelendirme çalışmalarını değerlendirme toplantısı yapıldı.

Kayseri Ticaret Odası’nda gerçekleşen toplantıda; Melikgazi Belediyesi Başkanı Memduh Büyükkılıç, KTO Başkanı Ömer Gülsoy ve Kazancılar Çarşısı esnafı yer aldı.

Mevcut çalışmalar ve üretilen alternatif projeler ile çarşının problemleri, çözüm önerileri ve bu çözüm önerilerine yönelik projeler hakkında görüş alışverişinde bulunulduğu toplantıda konuşan Gülsoy; "Çarşımızın güzelleşmesi ve cazibe merkezi haline gelmesi adına verdiğiniz çabalardan dolayı başta Başkanım olmak üzere emek veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Son iki senedir bunun üzerine çalışıyor, projeler hazırlıyor, sunumlar için bir araya geliyoruz. Şehrimizin finans merkezi olan, şehrin kalbinin attığı bir yer olan Kazancılar Çarşısının, Millet Caddesinin, Bankalar Caddesinin güzelleşmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Allah emeklerimizi zail etmesin, yar ve yardımcımız olsun. Kıymeti Başkanım da isteklerimize anında cevap veriyor, bizlere destek oluyor. Bu konuda da ayrıca teşekkür ederiz. 15 gün içerisinde tekrar bir araya gelecek hazırlanan projeleri bir kez daha inceleyecek en iyisi olacağına inandığımız projeye karar verip en kısa sürede Bismillah diyerek işe başlayacağız" diye konuştu.

 Kazancılar Çarşısı için hazırlanan sunum hakkında değerlendirme yapan Melikgazi Belediyesi Memduh Kılıç ise; "Kazancılar Çarşısına yapacağımız çalışmalar hakkında uzun süredir görüşmelerimiz devam ediyor. Amacımız kimseyi mağdur etmeden en güzel projeyi hayata geçirmek ve Kazancılar Çarşısını daha modern bir çarşı konumuna getirmektir. Kayseri'mizin adeta kalbi olarak nitelendirdiğim gerek Cumhuriyet Mahallemiz gerekse Kazancılar ve diğer çarşılarımız olsun bizim açımızdan büyük önem arz etmektedir. Bu mekânların canlı ve hareketli olması bir nevi Kayseri'mizin canlı olması demektir. Her ne kadar AVM'ler hemşehrilerimiz için alışverişte ön planda gibi gözükse de bu mekanlar önemini hiçbir zaman kaybetmez. Çok değerli başkanımıza, dernek yönetimine ve esnaf kardeşlerime projemize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

 

DİĞER HABERLER