Kayseri Ticaret Odası’ndan Ücretsiz Dış Ticaret Eğitimi

Anasayfa / Haberler / Başkanlık Haberleri

30.01.2018-14:58

Kayseri Ticaret Odası ve Erciyes Teknopark Avrupa İşletmeler Ağı işbirliğinde, Ücretsiz Dış Ticaret Eğitimi gerçekleştirilecek.

 

Eğitim programına ilişkin açıklamada bulunan ve KTO üyelerine seslenen Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, KOBİ’lere yönelik düzenlenen Dış Ticaret Eğitimi için katılım çağrısında bulundu.

 

KTO üyelerinin dış ticaret işlemlerini daha hızlı, etkin ve başarılı şekilde gerçekleştirmelerine yardımcı olmak amacıyla eğitim programını düzenlediklerini vurgulayan Başkan Hiçyılmaz, “Firmalarımızın ihtiyacına yönelik olarak dış ticaret elemanlarının iş dünyasına kazandırılması öncelikli hedefimizdir.  Bu nedenle KOBİ’lere yönelik olarak; ihracata yönelik ürün ve müşteri profili tespiti yapılabilmesi, hedef pazar bulunmasında destek sağlanması ve uluslararası pazarlara girilebilmesi için dış ticaret eğitimimizi gerçekleştireceğiz” dedi.

 

Eğitim programının 20-21-22 Şubat 2018 tarihleri arasında Kayseri Ticaret Odası Eğitim Salonu’nda gerçekleştirileceğini ve eğitime katılımın ücretsiz olduğunu belirten Hiçyılmaz, “Toplam 20 saat olarak planladığımız eğitim programımızda Dış Ticaret Eğitmeni Hakan Akın tarafından bilgi aktarımı sağlanacaktır. Son başvuru tarihi 5 Şubat 2018 olan eğitim için başvurular online olarak, www.kayserito.org.tr web adresimizden yapılabilmektedir. Katılımcı sayısı sınırlı olup, söz konusu başvurular mülakat komisyonu tarafından değerlendirilecektir. KOBİ’lere yönelik düzenlediğimiz bu eğitim programına üyelerimizi davet ediyorum. Bu önemli fırsatı kaçırmasınlar” diye konuştu.

 

Ücretsiz Dış Ticaret Eğitim Programı:

1. Gün / DIŞ TİCARETİN TEMELLERİ

a) Giriş

b) Dış Ticaret İşlem Akışları

c) Teslim Şekilleri

d) Fiyat Hesaplama

e) Ödeme Şekilleri

2. Gün / İHRACAT İSTİHBARATI VE PAZAR ARAŞTIRMASI

a) İhracatta Bilgi Kaynakları ve İstihbarat

b) Hedef Pazarların ve Müşterilerin Tespiti

c) Uluslararası Pazarlama

3. Gün / İHRACATTA MALİYET AVANTAJI SAĞLAYACAK UYGULAMALAR

a) Dahilde İşleme Rejimi

b) Özel Anlaşmalar

c) KDV Uygulamaları

d) İhracat Destekleri

e) Eximbank Programları

 

Detaylı Bilgi ve Online Başvuru İçin TIKLAYINIZ

 

DİĞER HABERLER