Kayserito Haber

''GENÇLER AB'Yİ OYUNLA ÖĞRENİYOR'' ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ


Kayseri Ticaret Odası Avrupa Birliği Bilgi Merkezi tarafından liseli öğrencileri bilgilendirme etkinlikleri kapsamında ''Gençler AB'yi Oyunla Öğreniyor'' programı, Pınarbaşı ve Özvatan ilçelerinde gerçekleştirildi.

 

İlk gün Pınarbaşı Endüstri Meslek Lisesinde başlayan programa; Pınarbaşı İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Erdoğan Mutlu, Pınarbaşı Askerlik Şube Başkanı Üsteğmen İbrahim Ersan Düger, Kayseri Ticaret Odası Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Karahöyük ve okul müdürleri, AB Bilgi Merkezi çalışanları ve öğrenciler katıldı.

 

Kayseri Ticaret Odası Avrupa Birliği Bilgi Merkezi ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu işbirliğinde gerçekleşen etkinlikte, Avrupa Tarihi, coğrafyası, kültürü ve Avrupa Birliği fırsatları hakkında öğrencilerin eğlenerek bilgi alması amacıyla çeşitli oyunlar düzenlendi.

 

Avrupa Birliği’nin okullarda öğrencilere tanıtılması amacıyla düzenlenen etkinliğin ilk ayağı Pınarbaşı’da, ikincisi ise Özvatan İlçesindeki Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde gerçekleşti. Toplam 300 öğrenciye ulaşan etkinlik çerçevesinde eğitmenler gözetiminde öğrencilerin çeşitli oyunlar oynayarak, AB hakkında bilgi alması yönünde farklı bir program sergilendi.

 

Kayseri Ticaret Odası Avrupa Birliği Bilgi Merkezi’nin düzenlediği Gençler AB'yi Oyunla Öğreniyor etkinliği çerçevesinde öğrencilere çeşitli hediyeler ve kırtasiye ürünleri dağıtımı da gerçekleştirildi.